СБУ знешкодила агентурну групу фсб в Одесі: агентка використовувала перуки для конспірації

СБУ знешкодила агентурну групу фсб в Одесі: агентка використовувала перуки для конспірації

Служба безпеки України нейтралізувала агентурну групу фсб, яка діяла в Одесі. До складу ворожого осередку входило двоє військових та їхня спільниця.

За завданням російської спецслужби фігуранти розвідували локації систем ППО, які захищають Одесу. Щоб встановити координати, агенти систематично об'їжджали обласний центр та прилеглі території. У разі виявлення потрібних об’єктів вони приховано фотографували їх та позначали відповідні геолокації на гугл-картах.

Ще одним завданням групи було замасковане встановлення бездротових магнітних камер на території морського порту Одеси. Для конспірації ворожі агенти використовували таксі, а їхня спільниця маскувала зовнішність, постійно змінюючи перуки.

СБУ поетапно документувала всі факти розвідувально-підривної діяльності та затримала резидента агентурної групи фсб та його спільника під час фотографування військового об’єкта. Ще одного учасника групи, місцеву жительку, затримали вдома після того, як вона зробила дорозвідку поблизу потенційної цілі.

Також СБУ провела комплексні заходи для убезпечення локацій українських військ. Під час обшуків у затриманих вилучено мобільні телефони, які вони використовували виключно для комунікації з фсб.

Слідчі СБУ повідомили фігурантам про підозру за ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена організованою групою в умовах воєнного стану). Наразі зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує довічне ув'язнення.

Спецоперацію проводили співробітники СБУ в Одеській області під процесуальним керівництвом Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону.

11:55
1314
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!