СБУ затримала керівників Держмитслужби, які вимагали хабарі від регіональних митниць

СБУ затримала керівників Держмитслужби, які вимагали хабарі від регіональних митниць

Служба безпеки України спільно з Офісом Генерального прокурора ліквідували масштабну корупційну схему в Центральному апараті Державної митної служби.

У результаті комплексних заходів у Києві затримано директора Департаменту відомчої безпеки та контролю Держмитслужби та його заступника.

За даними слідства, ці посадовці систематично вимагали неправомірну вигоду з керівників регіональних митниць. За різні суми хабарів вони «гарантували» посадовцям не створювати штучних перешкод у професійній діяльності та «прикривати» службові порушення.

Документування злочинної діяльності тривало понад рік. За цей час було зафіксовано щонайменше 8 випадків щомісячних поборів.

Для реалізації схеми організатори залучили свого підлеглого у регіональному органі Держмитслужби.

Правоохоронці затримали очільника Департаменту відомчої безпеки держустанови, його заступника та одного з керівників регіональної митниці під час передачі хабаря.

На підставі зібраних доказів усім трьом затриманим готується повідомлення про підозру за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) та ч. 3 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України. Також підозра готується ексочільниці одного з регіональних управлінь митниці за ч. 3 ст. 369 КК України.

Наразі тривають 28 обшуків у Центральному апараті Держмитслужби, а також в обласних підрозділах відомчої безпеки та контролю Західного, Південного та Центрального регіонів.

Слідчі дії спрямовані на встановлення та притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до корупційної схеми. Зловмисникам загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

10:50
411
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!