Криминал

У Києві затримали нацгвардійця, причетного до масштабної схеми ухилення від служби

Правоохоронні органи затримали офіцера Національної гвардії України, якого вважають одним зі співорганізаторів схеми ухилення від проходження військової служби. Розслідування також стосується заступника голови однієї зі столичних районних державних адміністрацій, який, за даними слідства, координував протиправну діяльність.

Слідчі встановили, що з вересня 2024 року по липень 2025 року учасники злочинної групи виготовляли підроблені печатки військових частин, фіктивні довідки та висновки військово-лікарських комісій. Військовозобов’язаних формально вносили до списків особового складу, а згодом незаконно списували зі служби нібито за станом здоров’я. За попередніми даними, цією схемою скористалися щонайменше 190 осіб.

За інформацією слідства, 10 січня 2026 року, напередодні викриття схеми, офіцер НГУ разом із дружиною виїхав за межі України. Уже 6 лютого він повернувся, перетнувши кордон пішки через пункт пропуску «Шегині». Під час затримання у нього вилучили лише мобільний телефон, з якого були попередньо видалені всі дані.

Правоохоронці з’ясували, що підставою для виїзду за кордон у документах було зазначене лікування тривалістю 47 днів. Водночас у паперах фігурували різні локації — Трускавець, Мальдівська Республіка, а також Катар. Жодних підтверджень реального лікування слідство не виявило.

Наразі нацгвардійцю повідомили про підозру в організації та пособництві в ухиленні від виконання обов’язків військової служби. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави понад 4,3 мільйона гривень. Досудове розслідування триває, правоохоронці встановлюють інших можливих учасників схеми.

19:02