Заочно звинувачені: брати екснардепів Медведчука та Козака підозрюються у фінансових махінаціях

Заочно звинувачені: брати екснардепів Медведчука та Козака підозрюються у фінансових махінаціях

Служба безпеки та Державне бюро розслідувань зібрали докази злочинної діяльності Сергія Медведчука та Богдана Козака – братів колишніх народних депутатів Віктора Медведчука і Тараса Козака, звинувачених у державній зраді.

Наразі всі четверо переховуються за кордоном, займаючись підривною діяльністю на користь рф.

Слідством встановлено, що Сергій Медведчук і Богдан Козак причетні до фінансових махінацій, що завдали шкоди Україні у період з 2017 по 2023 роки. Вони навмисно виводили мільйони гривень у «тінь», через що державний бюджет недоотримав понад 75 млн грн податків.

За оперативними даними, ці кошти спрямовувалися на фінансування війни рф проти України. Для реалізації схеми фігуранти використовували львівську компанію з виробництва будівельних матеріалів, де вони виступали бенефіціарними власниками.

За їхньою вказівкою топменеджмент підприємства не враховував частину продукції та нелегально продавав її третім особам, таким чином ухиляючись від сплати податків. Директор і бухгалтер компанії вносили неправдиві дані у фінансово-звітну документацію.

Ініційована СБУ судово-економічна експертиза підтвердила завдані державі збитки на мільйони гривень, які привласнювали фігуранти.

На підставі зібраних доказів Сергію Медведчуку та Богдану Козаку заочно повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків). Дії їхніх спільників – директора і бухгалтера підконтрольної компанії, які перебувають в Україні, додатково кваліфіковано за ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення).

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності. Зловмисникам загрожує тюремне ув’язнення.

Комплексні заходи проводили співробітники Управління СБУ у Львівській області спільно зі слідчими ДБР під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

17:30
1145
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!