На Кіровоградщині злочинне угруповання виготовляло та збувало підроблені документи. З'явилося відео
На Кіровоградщині правоохоронці викрили злочинне угруповання, яке виготовляло та збувало підроблені документи з голографічними захисними елементами. Триває слідство
Як повідомляє департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України, ділки орендували офісні приміщення, у яких організували роботу підпільної поліграфії. «Спеціалізувалися» на виготовленні липових водійських посвідченнях іноземного зразка, свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів та інших документів. «Продукцію» надалі відправляли клієнтам по Україні та за кордон поштою. Оперативники обласного управління стратегічних розслідувань Нацполіції та слідчі обласного Главку поліції затримали організатора та двох його спільників.
Організували поліграфічний бізнес з виготовлення підроблених офіційних документів із захисними елементами двоє братів та залучили як спільників кілька осіб. В Олександрії вони орендували приміщення, де і налагодили друкарський процес. Згодом перевезли «цех» в інший офіс.
Для пошуку клієнтів зловмисники створили закриті акаунти в соціальних мережах. Там вони пропонували за певну плату забезпечити охочих документами, до прикладу, водійське посвідчення за 20 000 грн, а свідоцтво про реєстрацію ТЗ за 8 000 грн. Серед покупців «липи» — особи, котрі знаходяться в Україні та за її межами.
Так, в одному з епізодів у ділків замовили виготовлення підробленого свідоцтва про шлюб із загиблим військовослужбовцем. За оперативними даними, метою такого замовлення може бути незаконне отримання одноразової грошової виплати у зв’язку із загибеллю військовослужбовця ЗСУ.
Поліцейські у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України затримали двох братів та їхнього спільника. Також під час обшуків вилучили голографічну плівку, голограми, конверти з готовими підробленими документами на відправку, печатку автошколи, 20 посвідчень водія (нового та старого зразка), комп’ютерну техніку, гроші, авто.Усім затриманим слідчі поліції повідомили про підозру за ч. 2 ст. 199 (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, збут підроблених голографічних захисних елементів) Кримінального кодексу України.
Продовжуються заходи для притягнення інших учасників «схеми» до відповідальності. Заходи з викриття проводилися спільно з працівниками обласного управління СБУ. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Кіровоградська обласна прокуратура.
Санкція статті передбачає покарання — до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.